Special  Services  Unit  One  SSU-1

 

Druhá a méně známá skupina Scouts and Raiders s kódovým označením Special Services Unit One SSU-1, byla založena 13. července 1943 v Pacifiku. SSU-1 byla společná a kombinovaná mezinárodní síla, kde měli své zástupce Austrálie a US Army, US Navy a USMC. Tito muži byli vyškoleni v bojových, kartografii, operování z gumových člunů, v přežití v džugli, v angličtině, v podmořských korálových útvarech a poznávání mořských tvorů.

 

pobřeží Nové Guinei 1943

 

 

Operace jednotky SSU-1 začaly v září 1943 ve Finschafenu v Nové Guinei, kde se prováděla průzkumná činnost při pobřeží. Podobné operace byly prováděny v Gasmatě, Arawe, Cape Gloucester a na východním a jižním pobřeží Nové Británie, vše bez utrpění ztrát.

 

zpravodajská činnost SSU-1

 

 

Zaměření této organizace bylo dost odlišné od jejich protějšku v Atlantickém oceánu, kde se prováděli před-útočné průzkumy a následné útočné vlny na pevnině. SSU-1 shromažďovala informace – zpravodajská činnost a její muži trénovali domorodé vojáky pro partyzánské mise válčení. Ppozději byla jednotka přejmenována na 7th Amphibious Scouts a nadále shromažďovali zpravodajské informace.

 

Pacifik

 

přípravy operace

 

používané nástroje SSU-1