Amphibious  Scouts  and  Raiders  S&R

 
 
 
 
 

Amphibious Scouts and Raiders S&R byli prvotními předchůdci dnešních Navy SEALs a předchůdci jejich předchůdců podvodních demoličních týmů UDT a Naval Combat Demolition Units NCDU. S&R vznikl 15. srpna roku 1942, osm měsíců po Pearl Harboru jako společný projekt US Army a US Navy. Jejich úkolem bylo infiltrovat do nepřátelských vod, vyčištění dna od nástražných podvodních překážek, průzkum pláže na území nepřítele, udržení pozice na určené pláži před přistáním konvenčních sil a po jejich vsazení vést útočné vlny. První S&R lodní posádky prošly před nasazením do severní Afriky, kde získaly osm Navy Cross vyznamenání, intenzivní výcvik v obojživelné výcvikové základně Amphibious Training Base ATB Little Creek ve Virginii. Afrika byla jen první z mnoha válečných misí pro všestranné jednotky skautů a lupičů. 

 

 

V lednu 1943 se škola Scouts and Raiders přestěhoval do Fort Pierce na Floridě. Až do prosince 1943, kdy se tato škola stala výcvikovou základnou čistě pro námořnictvo, zde působili instruktoři a účastníci výcviků z obou armádních odvětví Army i Navy. Trénink zahrnoval běh, plavání, překážkovou dráhu, Physical Training PT, kontaktní boj z blízka, signalizaci, radiokomunikaci, dělostřelbu, atd. Z knihy S&R Johna "Barry" Dwyera  - "Když byl LT Draper Kauffman poslán v červenci 1943 do Ft. Pierce, aby vytvořil první jednotku NCDU, zavedl velice fyzicky i psychicky náročný kurz S&R, který jeho muži pojmenovali "Hell Week". Tento výcvik se vyvinul do fyzicky a psychologicky velice náročného dnešního Basic Underwater Demolition / SEAL * BUD/S, který musí úspěšně absolvovat každý, kdo se chce stát členem Navy SEALs. "

 

 

ATB Fort Pierce 1943

 

Ft. Pierce 1943

 

Ft. Pierce 1943

 

Ft. Pierce 1943

 

 

Prvních deset dobrovolníků pro jednotku S&R byli vzrostlí, atleticky stavění muži z Navy Physical Training Program v čele s velitelem jménem Gene Tunney, světovým šampionem těžké váhy v boxu. Dalším z prvních deseti byl i Phil H. Bucklew, který obdržel za svou službu dvě vyznamenání Navy Cross a v budoucnu se stal uznávaným zakladatelem US Naval Special Warfare. Dalším zakládajícím členem S&R byl Richard Lyon, který se v budoucnu stal viceadmirálem a prvním jmenovaným důstojníkem Special Warfare Officer. V roce 1992 byl Lyon zvolen starostou města Oceanside v Kalifornii.

 

Gene Tunney

 

 

Phil H. Bucklew

 

 

Richard Lyon

 

 

Po severní Africe se S&R účastnili misí na Sicílii, Salerno, Anzio, Jadranu, Normandii a jižní Francii. Plnili také různé úkoly v Pacifiku, jako Beachmasters, UDT a dokonce pomáhali vycvičit nacionalistické čínské partyzány pro operace proti japonským silám. Po konci WWII v září 1945 se v jednotkách S&R nacházelo více než 1200 bezvadně vyškolených a vycvičených mužů. Po válce byly jednotky S&R rozpuštěny. Spousty mužů přešlo k UDT. Veterán SEAL Team 2 Rudy Boesch, který pokračoval v aktivní službě, se stal nejdéle sloužícím mužem v námořnictvu - více než 45 let služby a nejdéle sloužícím SEAL operátorem. 

 

Rudy Boesch