Naval  Demolition  Project  NDP

 
 

Dne 6. května 1943 dal velitel námořních operací Ernest J. King příkaz k vytvoření Naval Demolition Project, který měl reagovat na aktuální naléhavou potřebu speciálních jednotek pro invazní boj. Směrnice projektu Chief of Naval Operations CNO obsahovala dvě fáze.

 

Ernest J. King

 

První fázi zahájil dopis náčelníka Bureau of Yards and Docks Bena Moreella – „otce Seabees“, který byl zaslán osmi důstojníkům a 30-ti řadovým vojákům. Povolal je pro službu Operational Naval Demolition Unit a Naval Demolition Unit Number No.1, která měla být založena na Amphibious Training Base ATB Solomons, Maryland. Velícím důstojníkem byl určen Commander John C. Daniel. Dále jednotka zahrnovala šest důstojníků a 18 řadových vojáků, kteří zahájili výcvik dne 14. května. Všichni muži pocházeli z výcvikového tábora Seabee v Camp Peary, Williamsburg ve Virginii.

 

Ben Moreell

 

 

ATB Solomons, Maryland - 1943

 

 

Pod vedením Navy poručíka Freda Wisedostali tito muži čtyřtýdenní výcvikový kurz a byli obratem odesláni k účasti na operaci Huskey - spojenecké invazi na Sicílii, k níž došlo v průběhu následujícího července a srpna.

 

Fred Wise

 

 

Velitel John C. Daniel předložil dne 27. května 1943 zprávu o nové schopnosti jednotky, kde  navrhnul osnovu pro druhou fázi, doporučenou organizaci a kde nastínil podrobné základní výcvikové osnovy. Doporučil seznam demoličních zařízení, které budou potřeba dodat pro boj. Dále doporučil, aby se vzdělávací program oddělil od ATB Maryland a přestěhoval se do ATB Fort Pierce na Floridě, kde lze využít dobrého počasí pro celoroční trénink.