Green  Team  -  DEVGRU

 
 
 
 

Kandidáti do elitní Naval Special Warfare Development Group - DEVGRU, dříve známý jako Seal Team Six, musí projít výběrovým procesem, aby se pak následně mohli připojit k četě DEVGRU a stát se tak nejelitnějším válečníkem amerického námořnictva.

Kandidáti pro DEVGRU se rekrutují výhradně z pravidelných SEAL týmů nebo EOD operátorů speciálního námořního válčení. Běžná praxe je, že musejí mít za sebou minimálně 2 turnusy nasazení v boji.

 

Na začátku musí kandidáti absolvovat tři dny fyzických a psychologických testů, které zahrnují fyzický screening test PST, kde musí kandidáti odvést absolutně nejlepší výsledky. Pak kandidáti absolvují ústní pohovor před kontrolní komisí, která má za úkol zjistit, zda je kandidát vhodný pro vstup do fáze výběru. Ti, kteří projdou tímto třídenním předvýběrem, jsou posláni na 8-9 měsíční tréninkový kurz operátorů Operators Training Course - OTC, známý jako Green Team.

 

 

Výcvik probíhá v areálu komlexu DEVGRU v Dam Neck ve Virginii a dále se vyjíždí po celém USA za jednotlivými lokacemi pro různé druhy tréninku. Green Team trénuje na mise v chladném počasí na Aljašce, praktikují seskoky s padákem v Arizoně, zdokonalují své potápěčské dovednosti na Floridě a pracují na městské taktice v budovách v centru města, dokonce i na prázdných fotbalových stadionech. Cvičí útočení na lodě, které byly přepadeny únosci a jsou v jejich držení. Kandidáti používají vysokorychlostní čluny, které jsou vystaveny opakovanému vysokému nadlimitu přetížení G-síly, což lékaři hodnotí jako vysoce rizikové, jelikož může dojít k poranění mozku. Následně pracují na taktice vysvobození rukojmích.

 

Operátoři DEVGRU musí dokonale provádět obtížné cvičení seskoků. U skoků HALO (vysoká nadmořská výška seskoku, nízká výška otevření padáku) se před otevřením padáků nebezpečně přibližují k zemi volným pádem. Ve skocích HAHO (vysoká nadmořská výška seskoku, vysoká výška otevření padáku) brzy otevírají padáky a navigují se s GPS zařízeními do přesného bodu přistání.

 

 

Kandidáti se účastní řady vojenských a civilních vzdělávacích kurzů, včetně volného lezení, pokročilé pozemní války a komunikace, pokročilého neozbrojeného boje, útočného a defenzivního velení a školy SERE. Míra odpadlíků  je vysoká - přes 50%, což při běžně velké skupině 30 kandidátů znamená 10-15 úspěšně prošlých operátorů. Zelený tým má také bohužel značnou míru úmrtnosti, neboť někteří kandidáti jsou během velice tvrdých cvičení jak tělesných tak střeleb ostrými náboji, smrtelně zraněni

 

Během kurzu se průběžně kandidáti sami hodnotí a hodnotí také své protikandidáty. Tyto hodnocení instruktoři srovnávají se svým hodnocením a pravidelně vystavují na nástěnce seznamy 5 nejlepších a 5 nejhorších v právě probíhajícím kurzu. Ten, jenž se ocitne na seznamu 5 nejhorších na posledním místě, vždy opouští kurz. Ti, kteří neprojdou, se v budoucnu již nesmějí znovu zúčastnit výcviku a vrací se zpět ke svým původním SEAL týmům.

 

Na konci kurzu si z na nástěnce umístěných fotografií úspěšně prošlých uchazečů dle svých sympatií a priorit vybírají operátoři DEVGRU squadron své nové spolupracovníky, kteří jsou dle tohoto výběru rozřazeni do svých nových týmů DEVGRU.